Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejdere ved Institut for Elektro- og Computerteknologi, Aarhus Universitet

Navn Jobtitel Enhed E-mail Telefon Bygning
Seyedyazdi, Masoumehsadat Postdoc Institut for Elektro- og Computerteknologi - Electrical Energy Technology yazdi@ece.au.dk 5121, 225
Sharifirad, Iman Ph.d.-studerende Institut for Elektro- og Computerteknologi rad@ece.au.dk
Shreya, Sonal Adjunkt (Tenure Track) Institut for Elektro- og Computerteknologi - Electronics and Photonics sshreya@ece.au.dk 5125, 204
Skipper, Bjarne Funch Lektor Institut for Elektro- og Computerteknologi - Electronics and Photonics bfs@ece.au.dk 5125, 201A
Skovfoged, Heidi Fosborg Elektronikmekaniker Institut for Elektro- og Computerteknologi - Værksted, ECE - Shannon hfs@ece.au.dk +4541893048 5789, 11
Skovsen, Søren Kelstrup Postdoc Institut for Elektro- og Computerteknologi - Signal Processing and Machine learning - Edison ssk@ece.au.dk 5125, 304
Slavensky, Henning Gruppeleder, lektor Institut for Elektro- og Computerteknologi - Electronics and Photonics - Herning hesl@ece.au.dk +4552177680 8003, 3107
Soni, Sandeep Videnskabelig assistent Institut for Elektro- og Computerteknologi - Electronics and Photonics sandeepsoni@ece.au.dk 5125, 203
Sörensen, Stefan Timelærer Diplom Institut for Elektro- og Computerteknologi au478554@ece.au.dk
Sørensen, Nichlaes Hytting Softwareingeniør Institut for Elektro- og Computerteknologi - Værksted, ECE nichlaes@ece.au.dk 5120, 126
Sørensen, Simon Ragner Videnskabelig assistent Institut for Elektro- og Computerteknologi - Biomedical Engineering - Edison srsorensen@ece.au.dk 5125, 331
Strøm, Jesper Lønnet ph.d-stipendiat Institut for Elektro- og Computerteknologi - Biomedical Engineering - Edison js@ece.au.dk 5125, 121
Sun, Guoyou Ph.d.-studerende Institut for Elektro- og Computerteknologi guoyous@ece.au.dk
Surrow, Jeppe Heering Videnskabelig assistent Institut for Elektro- og Computerteknologi - Biomedical Engineering - Edison surrow@ece.au.dk 5125, 331
Talasila, Prasad AC-TAP Institut for Elektro- og Computerteknologi - Software Engineering & Computing systems - Edison prasad.talasila@ece.au.dk 5123, 416
Tang, Valdemar Trøjgård Ph.d.-studerende Institut for Elektro- og Computerteknologi - Communication, Control and Automation valdemar.tang@ece.au.dk
Taurone, Francesco Ph.d.-studerende Institut for Elektro- og Computerteknologi - Communication, Control and Automation francesco.taurone@ece.au.dk 5123, 216
Thomsen, Simon Thorndahl Videnskabelig assistent Institut for Elektro- og Computerteknologi - Biomedical Engineering - Edison sthomsen@ece.au.dk 5125, 331
Thorsen, Karl-Emil Nellemann Studenterunderviser diplom Institut for Elektro- og Computerteknologi
Thrysøe, Samuel Alberg Lektor Institut for Elektro- og Computerteknologi - Biomedical Engineering - Edison sat@ece.au.dk +4541893236 5125, 326
Tola, Daniella Ph.d.-studerende Institut for Elektro- og Computerteknologi - Software Engineering & Computing systems dt@ece.au.dk
Torp, Dorit Kjærulff Sekretariatsmedarbejder Institut for Elektro- og Computerteknologi - Sekretariat, ECE dkt@ece.au.dk +4593521994 5125, 218
Ugurlu, Halil Ibrahim Ph.d.-studerende Institut for Elektro- og Computerteknologi - Signal Processing and Machine learning - Edison halil@ece.au.dk 5125, 300
Ulsig, Emil Zanchetta Ph.d.-studerende Institut for Elektro- og Computerteknologi - Biomedical Engineering - Edison ulsig@ece.au.dk
Vahdanjoo, Mahdi Postdoc Institut for Elektro- og Computerteknologi - Communication, Control and Automation - Edison mahdi.vahdanjoo@ece.au.dk 8210, 46
Volet, Nicolas Lektor Institut for Elektro- og Computerteknologi - Biomedical Engineering - Edison volet@ece.au.dk 5125, 101B
Vorting, Ask Holmboe Hjælpelærer - Diplom Institut for Elektro- og Computerteknologi
Wagner, Stefan Rahr Lektor Institut for Elektro- og Computerteknologi - Biomedical Engineering - Edison sw@ece.au.dk +4541893254 5125, 323
Wewer, Christian Remi Ph.d.-studerende Institut for Elektro- og Computerteknologi - Signal Processing and Machine learning - Edison chw@ece.au.dk
Woodcock, James Professor Institut for Elektro- og Computerteknologi - Software Engineering & Computing systems jcpw@ece.au.dk 5341
Wright, Thomas David Postdoc Institut for Elektro- og Computerteknologi - Software Engineering & Computing systems - Edison thomas.wright@ece.au.dk 5123, 326
Zamani, Milad Tenure track adjunkt Institut for Elektro- og Computerteknologi - Electronics and Photonics mzamani@ece.au.dk 5125, 208
Zamastil, Michaela Maria Adjunkt Institut for Elektro- og Computerteknologi - Electrical Energy Technology mmz@ece.au.dk +4520749875 5120, 213
Zayed, Yazan Nidal Hasan Lønnet ph.d-stipendiat Institut for Elektro- og Computerteknologi - Software Engineering & Computing systems - Edison yazan@ece.au.dk 5123, 322
Zeuthen, Jens-Peter Adler
Zhang, Qi Lektor Institut for Elektro- og Computerteknologi - Communication, Control and Automation qz@ece.au.dk +4541893253 5123, 213
Zhao, Xiaobo Postdoc Institut for Elektro- og Computerteknologi - Communication, Control and Automation - Edison xiaobo.zhao@ece.au.dk