Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Medarbejdere

Medarbejdere ved Institut for Elektro- og Computerteknologi, Aarhus Universitet

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Abdolmaleki, Hamed Ph.d.-studerende hamedabdolmaleki@ece.au.dk
Agarwala, Shweta Adjunkt shweta@ece.au.dk +4593521874 5125
Ahrendt, Peter Lektor pah@ece.au.dk +4522211344 5125, 308
Alrøe, Michael Gruppeleder, Lektor ma@ece.au.dk +4541893243 5125, Edison, 301B
An, Pengli Ph.d.-studerende pengli_an@ece.au.dk
Andresen, Björn Professor bjra@ece.au.dk +4593508115 5125
Arboleda, Santiago Gil Ph.d.-studerende au698550@ece.au.dk
Arent, Niklas Hedegaard Videnskabelig assistent niklas.arent@eng.au.dk
Bagheri Tookanlou, Parisa Postdoc pbagheri@eng.au.dk
Bakhtiarnia, Arian Ph.d.-studerende arianbakh@ece.au.dk
Balauroiu, Mircea Ph.d.-studerende mibl@ece.au.dk
Barbu, Corneliu Adjunkt coba@ece.au.dk +4593521325 5125, 121
Barfod, Adrian Postdoc adrianbarfod@ece.au.dk +4593531937 5125
Bennedsen, Jens Ingeniørdocent jbb@ece.au.dk +4541893090
Besenbacher, Bente Uddannelsesleder bbe@ece.au.dk +4541893235 5125, Edison, 316
Bjerge, Kim Gruppeleder, Lektor kbe@ece.au.dk +4541893264 5125, Edison, 313
Bochtis, Dionysis Seniorforsker dionysis.bochtis@ece.au.dk +4524260143
Boudjadar, Jalil Adjunkt jalil@ece.au.dk +4593508726 5341
Bozcan, Ilker Ph.d.-studerende ilker@ece.au.dk
Böttjer, Till Ph.d.-studerende till.boettjer@ece.au.dk
Christensen, Christian Bech Akademisk medarbejder cbc@ece.au.dk 5125
Christensen, Rasmus Rolighed Elektriker rrc@ece.au.dk +4593521032 5364, Rescue Lab
Dalsgaard, Litte Community Coordinator litte@ece.au.dk +4593521447 5126, 129 CODD
Danielsen, Brian Softwareingeniør brian@ece.au.dk +4593521964 5128
Doan Nhut, Tan Postdoc tandoan@ece.au.dk 5125
Dose, Christina Kirkegaard Sekretariatsmedarbejder ckd@ece.au.dk +4541893016 3210, 3.090
Dyrmann, Mads Adjunkt madsdyrmann@ece.au.dk +4531170017 5125, 320
Egtoft, Peter Faglig leder peteregtoft@ece.au.dk +4593522227 5125
Ejersbo, Henrik Lektor hejersbo@ece.au.dk 5125
Elm, Rasmus Håndværker, maskinarbejder rae@ece.au.dk +4541893057 Shannon, 11
Esterle, Lukas Adjunkt lukas.esterle@ece.au.dk +4522464893 5341
Far Brusatori, Mónica Ph.d.-studerende mfar@ece.au.dk
Farkhani, Hooman Adjunkt farkhani@ece.au.dk
Farkhani, Sadaf Ph.d.-studerende farkhanis@ece.au.dk
Fehér, Marcell Ph.d.-studerende sw0rdf1sh@ece.au.dk
Feng, Hao Ph.d.-studerende haof@ece.au.dk +45 40 28 75 15
Fransen, Lene Sekretariatsmedarbejder lfr@ece.au.dk +4524484946 3210
Frasheri, Mirgita Postdoc mirgita.frasheri@ece.au.dk 5341
Frederiksen, Flemming Bjerge Lektor fbf@ece.au.dk +4521771454 5125, 320
Frederiksen, Mathias Clement Timelærer mcf@ece.au.dk
Frigaard, Carsten Eie Lektor cef@ece.au.dk +4593508765 5125, 311
Ghanatian Najafabadi, Hamdam Postdoc ghanatian@ece.au.dk 5125
Gonçalves Gomes, Cláudio Ângelo Postdoc claudio.gomes@ece.au.dk 5341
Gregersen, Torben Timelærer tg@ece.au.dk +4523707148
Griffiths, Matthew Peter Ph.d.-studerende mpg@ece.au.dk
Sørensen, Claus Aage Grøn Professor claus.soerensen@ece.au.dk +4522827547 5125
Gårdbæk, Bjarke Lundgaard Ph.d.-studerende blg@ece.au.dk
Hajihosseini, Mojtaba Ph.d.-studerende mojtaba.hajihosseini@ece.au.dk
Hallerstede, Stefan Lektor sha@ece.au.dk +4541893345 5341
Hansen, Jesper Høgh Stengaard Adjunkt jhsh@ece.au.dk 8003
Hansen, Simon Thrane Ph.d.-studerende sth@ece.au.dk
Hansen, Søren Lektor sh@ece.au.dk +4541893340 5125, Edison, 311
Hargaard, Henning Lektor hh@ece.au.dk +4541893241 5125, Edison, 301A
Hassan Hire, Jaamac Ph.d.-studerende jhh@ece.au.dk +4543251107
Hausted, Jacob Odgaard Studenterunderviser 5125
Heck, Martijn Lektor mheck@ece.au.dk 5125
Heick, Rune Hardware/softwareingeniør rah@ece.au.dk +4520957261 5128
Heidari, Negar Ph.d.-studerende negar.heidari@ece.au.dk +4593522247
Hernandez Marcano, Nestor Javier Postdoc nh@ece.au.dk +4551200349 5341
Hjørnholm, Thea Qvist Ekstern underviser tqh@ece.au.dk
Hosseini, Seyedsina Ph.d.-studerende hosseini@ece.au.dk
Hurst, Aaron Carey Henry Lauridsen Ph.d.-studerende ah@ece.au.dk
Huynh, Hai Au Postdoc haiau@ece.au.dk +4593521845 5125
Iosifidis, Alexandros Lektor ai@ece.au.dk +4593508875 5341
Jacobsen, Rune Hylsberg Lektor rhj@ece.au.dk +4541893252 5341
Jakobsen, Frank Bodholdt Lektor frabj@ece.au.dk +4593508022 5125, 305
Jakobsen, Hans Christian Bøgelund Værksteds- og laboratorieleder hcbj@ece.au.dk +4540231998 3210, 03.075
Jakobsen, Morten Opprud Ph.d.-studerende morten@ece.au.dk +4521367053
Jakobsen, Uffe Adjunkt uja@ece.au.dk +4522832770 5125, 308
Jensen, Allan Leck Seniorforsker alj@ece.au.dk +4522161662 5125
Jensen, Christian Møller Timelærer cmje@ece.au.dk
Jensen, Finn Lektor finn.jensen@ece.au.dk +4593508759 5125, 327
Jensen, Kasper Løvborg Gruppeleder, Ingeniørdocent leafcastle@ece.au.dk +4593508282 5125
Jensen, Nils Victor Lektor nvj@ece.au.dk +4541893244 5125, Edison, 310
Jensen, Rasmus Ingemann Tuffveson Ph.d.-studerende rasmus.tuffveson.jensen@ece.au.dk
Jensen, Søren Brun Elektronikfagtekniker sbrun@ece.au.dk +4593508695 5125
Jensen, Torben Lund Elektronikmekaniker tlj@ece.au.dk +4541893055 Shannon, 11
Jeppesen, Jacob Høxbroe Postdoc jhj@ece.au.dk
Johansen, Lars G. Lektor lgj@ece.au.dk +4541893274 5125, Edison, 304
Johansen, Peter Lektor pj@ece.au.dk +4541893234 5125
Josefsen, Rasmus Bodeholt elektronik fagtekniker elev rbj@ece.au.dk +4522323875 5125
Jørgensen, Lone Sekretariatsmedarbejder lonej@ece.au.dk +4522612874 3210, 03.091
Kakavandi, Fatemeh Ph.d.-studerende fateme.kakavandi@ece.au.dk
Kappel, Simon Lind Postdoc slk@ece.au.dk 5125
Karstoft, Henrik Ingeniørdocent hka@ece.au.dk +4541893270 5125
Kayacan, Erdal Lektor erdal@ece.au.dk +4593521062 5341
Khan, Waqas A. Lektor waqas@ece.au.dk +4587166895 Birk Centerpark 15, 7400 Herning, 3120
Khooban, Mohammad Hassan Adjunkt khooban@ece.au.dk 5125
Kidmose, Preben Professor pki@ece.au.dk +4541893321 5125
Kim, Jung Min Adjunkt jmk@ece.au.dk 5125, 301
Kirk, Henrik Bitsch Lektor henrik@ece.au.dk +4593508832 5125, 309
Kirkelund, Gunvor Elisabeth Lektor gek@ece.au.dk +4523244756 5125, 300
Kjeldsen, Henrik Daniel Adjunkt hdk@ece.au.dk +4522851000 5125, 301
Kjær, Martin Ansbjerg Lektor mak@ece.au.dk +4593508878 5125
Knudsen, Mikael Bergholz Institutleder mbk@ece.au.dk +4521745355 5125, 328
Kolle, Klaus Lektor kko@ece.au.dk +4541893238 Birk Centerpark 15, 3113A
Kragh, Mikkel Fly Postdoc mkha@ece.au.dk
Kristensen, Erik Fløjgaard Akademisk medarbejder erikf.kristensen@ece.au.dk +4522668217 3210
Kristensen, Jens Kr Landbrugstekniker jkk@ece.au.dk +4525116175 8210
Kristensen, Jesper Michael Lektor jmkr@ece.au.dk +4593509073 5125, 300
Kristensen, Martin Professor mk@ece.au.dk +4541893258 5125
Kuldeep, Gajraj Ph.d.-studerende gkuldeep@ece.au.dk
Kulik, Tomas Postdoc tomaskulik@ece.au.dk 5341
Kumar, Rakesh Ranjan Postdoc rakesh@ece.au.dk
Kvistgaard, Jakob Levisen It-medarbejder jkv@ece.au.dk
Larsen, Jakob Juul Lektor jjl@ece.au.dk +4541893273 5125
Larsen, Peter Gorm Professor pgl@ece.au.dk +4541893260 5341
Laursen, Kjeld Ph.d.-studerende laursen@ece.au.dk
Legaard, Christian Møldrup Ph.d.-studerende cml@ece.au.dk
Lehm, Louis Manø Lektor ll@ece.au.dk +4541893287 5125, Edison, 301
Lehmann, Anders Lektor anders@ece.au.dk +4587166951 Birk Centerpark 15, 3113A
Leifing, Sarah Wissendorff Kontorelev sale@ece.au.dk +4541893026 3210
Leka, Serena Project Manager sela@au.dk +4593509014 3210, 04.068
Lemming, Jakob Akademisk medarbejder jle@ece.au.dk
Leporowski, Blazej Tadeusz Videnskabelig assistent bl@ece.au.dk
Li, Beidi Ph.d.-studerende beidi.li@ece.au.dk
Li, Nan Ph.d.-studerende linan@ece.au.dk
Lillelund, Christian Marius Videnskabelig assistent cl@ece.au.dk 5341
Loft, Michael Sørensen Lektor ml@ece.au.dk +4520996769 5125, 301
Lomholdt, Kristian Peter Lektor krlo@ece.au.dk +4541411083 Birk Centerpark 15, 1307
Lomholt, Ole Timelærer ollo@ase.au.dk
Lucani Rötter, Daniel Enrique Lektor daniel.lucani@ece.au.dk +4593508763 5341
Lumer-Klabbers, Gill It-medarbejder glumer@ece.au.dk
Lysgaard, Per Uddannelsesleder, lektor perl@ece.au.dk +4523826263 5125, 314
Macedo, Hugo Daniel Akademisk medarbejder hdm@ece.au.dk 5341
Madsen, Emil Postdoc ema@ece.au.dk 5341
Madsen, Frederik Palludan Videnskabelig assistent fpm@ece.au.dk
Madsen, Inge Cort Ekstern underviser madsen@ece.au.dk
Magris, Martin Postdoc magris@ece.au.dk
Mandrup, Lars Lektor lma@ece.au.dk +4541893232 5125, Edison, 306
Marandi, Sayed Ali Postdoc am@ece.au.dk +453522213 5341
Martensen, Freia Sekretariatsmedarbejder fhm@ece.au.dk +4593508732 3210, 03.091
Merhi, Youssif Akademisk medarbejder youssifm@ece.au.dk 5125
Mikkelsen, Camilla konstitueret institutsekretariatsleder cammik@ece.au.dk +4551442671 5132, 129
Mikkelsen, Kaare Adjunkt mikkelsen.kaare@ece.au.dk +4560612038 5125
Mikkelsen, Peter Høgh Gruppeleder, Lektor phm@ece.au.dk +4541893245 5125, Edison, 313
Miranda, Jorge Postdoc jmiranda@au.dk
Mittún, Birgitte Just Ekstern underviser bimj@ece.au.dk
Mohaddes, Ali Ph.d.-studerende a.mohades@ece.au.dk
Moradi, Farshad Lektor moradi@ece.au.dk +4541893344 5125
Morsing, Lukas Hedegaard Ph.d.-studerende lhm@ece.au.dk
Mortensen, Henrik Landbrugstekniker henrik.mortensen@ece.au.dk +4522668216 8210
Mortensen, Lars Akademisk medarbejder lamo@ece.au.dk +4541893237 5125, Edison, 319
Munshi, Md Tasnim Ph.d.-studerende m.tasnim@ece.au.dk
Møller, Karen Ekstern underviser kamo@ece.au.dk
Møller, Simon Mølgaard Adjunkt smm@ece.au.dk +4593522276 8003, 3120
Møller Dath, Søren Technical Lab. Manager smd@ece.au.dk +4593522281 5128, 113 - LabSpace
Nascimento Duplat, Daniel Postdoc daniel.duplat@ece.au.dk 5125
Naseri, Farshid Post.doc. fna@ece.au.dk 5125
Navarro Guerrero, Nicolas Adjunkt nng@ece.au.dk 2330
Nielsen, Andreas Holm Ph.d.-studerende ahn@ece.au.dk
Nielsen, Lars Postdoc ln@ece.au.dk 5125
Nielsen, Lars Ph.d.-studerende lani@ece.au.dk
Nielsen, Søren H. Adjunkt shn@ece.au.dk +4525262658 5125, 121
Nielsen, Thomas Lektor tn@ece.au.dk +4593508284 5125, 319
Nissen, Kari Konstantin Ekstern underviser kari@ase.au.dk
Noor, Mariam Abdi Ph.d.-studerende noor@ece.au.dk +450813586
Nørremark, Michael Seniorrådgiver michael.norremark@ece.au.dk +4521846047 8210
Oleksiienko, Illia Ph.d.-studerende io@ece.au.dk
Olsen, Henrik Lektor ho@ece.au.dk +4541893242 5125, Edison, 324
Pasic, Emir Lektor, uddannelsesansvarlig Elektrisk Energiteknologi (Aarhus) emir.pasic@ece.au.dk +4522838384 5125, Edison, 325
Pedersen, Christian Fischer Lektor cfp@ece.au.dk +4541893318 5341
Pedersen, Jørgen Houe Lektor jhp@ece.au.dk +4593522302 5125, 312
Pedersen, Pernille Klarskov Adjunkt klarskov@ece.au.dk +4593521158 5125
Pedersen, Tina Øvad Timelærer tinaoe@ece.au.dk
Petersen, Lene Häuser Lektor lh@ece.au.dk +4541893266 5125, Edison, 322
Pham, Xuan Huy Ph.d.-studerende huy.pham@ece.au.dk
Pimentel de Figueiredo, Rui Postdoc rui@ece.au.dk
Rafiei Foroushani, Mehdi Ph.d.-studerende rafiei@ece.au.dk
Rashidi, Amin Ph.d.-studerende a.rashidi@ece.au.dk +4593509025
Rask, Jonas Kjær Ph.d.-studerende jkr@ece.au.dk
Rehman, Naveed Ur Adjunkt naveed.rehman@ece.au.dk 5125
Rezaei, Nazkhanom Lektor nre@ece.au.dk +4521745155 5125, 329
Rezaei Tabar, Yousef Postdoc tabar@ece.au.dk +4550273410 5125
Rezaeiyan, Yasser yrezaeiyan@ece.au.dk 5125
Richard, Nelly Postdoc
Rohde, John Lektor jr@ece.au.dk +4541893251 5125, Edison, 318
Ronchini, Margherita Ph.d.-studerende m.ronchini@ece.au.dk
Rovsing, Poul Ejnar Lektor, uddannelsesansvarlig IKT/softwareteknologi per@ece.au.dk +4541893267 5125, Edison, 301
Ruf, Fabian Postdoc fabian.ruf@ece.au.dk 5125
Sandberg, Michael Postdoc ms@ece.au.dk
Schultz, Carl Peter Leslie Adjunkt cschultz@ece.au.dk +4593508809 5341
Sehat, Hadi Ph.d.-studerende hadi@ece.au.dk
Sejersen, Jonas le Fevre Videnskabelig assistent jonas.le.fevre@ece.au.dk 5341
Sergeeva, Anna Ph.d.-studerende ans@ece.au.dk
Shabani, Mostafa Ph.d.-studerende mshabani@ece.au.dk
Shi, Liping Ph.d.-studerende liping@ece.au.dk
Shreya, Sonal Postdoc
Skipper, Bjarne Funch Ekstern lektor bfs@ece.au.dk 5125
Skovfoged, Heidi Fosborg Elektronikmekaniker hfs@ece.au.dk +4541893048 Shannon, 11
Skovsen, Søren Kelstrup Ph.d.-studerende ssk@ece.au.dk +4530236663 5125, E301
Slavensky, Henning Gruppeleder, Lektor hesl@ece.au.dk +4552177680 3120
Sobolewska, Elzbieta Karolina Postdoc eks@ece.au.dk 5125
Spasaro, Michele Ph.d.-studerende michele.spasaro@ece.au.dk
Sufra, Dario Ph.d.-studerende sufra@ece.au.dk
Sørensen, Rene Arendt Ph.d.-studerende ras@ece.au.dk
Talasila, Prasad Postdoc prasad.talasila@ece.au.dk 5341
Thiesson, Bo Adjungeret professor thiesson@ece.au.dk 3210
Thrysøe, Samuel Alberg Lektor sat@ece.au.dk +4541893236 5125, Edison, 300
Thule, Casper Postdoc casper.thule@ece.au.dk +4541893327 5341